Upotrijebite češalj širokog zuba kroz vlažnu kosu da biste razradili bilo koje čvorove.
Ali nažalost, oni ne rade puno dobro za zdravlje vaše kose.
Napokon, prekomjerni alat za grijanje slabi kutikulu, najudaljenije sloj kose. Rezultat? Razdvojeni krajevi, lom i ugroženi rast kose.
Savjeti za popravak kose:
pustite da se zrak kose osuši što je češće moguće. Kada pomoću alata za styling, uvijek pripremite sprej za toplinski zaštitu kako biste minimizirali oštećenje.iam za oblikovanje kose na nižoj temperaturi i ograničiti vrijeme izravnog kontakta s toplinom.
2. Izloženost suncu
Poznate su opasnosti od izlaganja suncu na vašoj koži. Ali jeste li znali da sunčeva svjetlost i UV zrake također mogu pridonijeti oštećenju kose?
izlaganje suncu može biti štetno za boju, sjaj i vlagu vaše kose. Fina, svijetlo obojena, tretirana u boji i teksturirana kosa posebno su ranjiva. Međutim, to ne znači da i drugi tipovi kose također nisu osjetljivi na oštećenja sunca.
Savjeti za popravak kose:
Ograničite izlaganje suncu kada su UV zrake najjače (obično od 10:00 do 4 P.M) .Pomisnite svoju grivu noseći šešir ili sjedite u hladu.
3. Kemijski tretmani
Boja za kosu, perme i drugi kemijski obrađeni tretmani mogu promijeniti teksturu vaše kose i oslabiti njegovu otpornost.
Slično scenariju s toplinskim stilovima, pretjerano oslanjanje na takve tretmane može dovesti do raspada za kutikule i oštećenih vlakana za kosu.
Savjeti za popravak kose:
produžite vrijeme između tretmana za obradu kose (u idealnom slučaju najmanje osam do 10 tjedana). Kemijsko ispravljanje? Jednostavno rezervirajte jedan sastanak kemijskog stila, pričekajte barem nekoliko tjedana, a zatim uđite na drugi tretman. To će vam manje šokirati pramenove i dati im dodatno vrijeme da odskoči.
4. Štetni proizvodi za kosu
Dalje, vaši proizvodi za kosu mogu ili pomoći ili ometati vitalnost vaših pramenova.
Uobičajeni sastojci za njegu kose mogu pustoš ne samo na vašoj kosi, već i zdravlja, već i na vaše zdravlje . Sulfati i parabeni su među najvećim krivcima, ali postoji i niz drugih aditiva koje biste također trebali usmjeriti od.
Savjet za popravak kose:
Cilj koristite čiste proizvode za kosu. Trebate smjernice? EWG -ova baza podataka Skin Deep izvrstan je resurs koji rangira sigurnost i opasnosti od proizvoda za kosu i druge kozmetike.
5. Loše navike kose
Napokon, loše navike također mogu uzrokovati oštećenje kose. Oni uključuju likove prekomjernog pranja, preskakanje balzama, agresivno sušenje ručnika i četkanje mokre kose.
Savjeti za popravak kose:
oprate kosu štedljivo. Idealna frekvencija će se razlikovati ovisno o vašoj vrsti kose i razini tjelesne aktivnosti, ali jedan do tri puta tjedno je dobar standard. Upotrijebite balzamin da bi kosa bila meka i dajte joj vlagu. ručnik umjesto da ga oštro trlja. Upotrijebite češalj širokog zuba kroz vlažnu kosu da biste razradili bilo koje čvorove.
Kako popraviti oštećenu kosu
Stvarno želite da popravite kosu zauvijek? Povećajte svoju standardnu rutinu za brzo popravljanje oštećene kose tako što ćete pristupiti iznutra. Dijeta.
Neke od najboljih hranjivih sastojaka i hrane za zdravu kosu uključuju:
omega masne kiseline (masne ribe, avokado) antioksidanti (bobice, tamna čokolada) željezo (špinat, kelj) cink (crveni meso, ostrige)
Da biste još više vratili oštećenu kosu, možda ćete htjeti uzeti i vitamin kose specifičan za vaše druge brige.
HUM -ova kosa Slatka kosa je sjajna za rast i snagu kose, dok je crvena crvena Tepih čini čuda za postizanje sjajnih, bujnih brava (i užarene kože za dizanje).
Upotrijebite hranjivu masku za kosu
Potrebno je popraviti teško kemijski oštećenu kosu ili jednostavno poželjeti pojačati sjaj i vlaga? Intenzivne maske za kosu mogu vam pomoći da brzo popravite oštećenu kosu kod kuće.
Mi volimo Amikinu hranjivu masku za soulfood – bogata u omega masnim kiselinama i antioksidansima – za obnavljanje i revitalizaciju nevolje. Ne samo da hidrira i keto diet gdje kupiti koristite ovaj link popravlja suhu, oštećenu kosu, već poboljšava mekoću, sjaj i elastičnost.
Pokažite svojoj kosi ljubav koju zaslužuje ekskluzivnim Sephora-ovim, s ograničenim izdanjem, s Hum’s Kosa Slatka kosa gumice i Amikina hranjiva maska za kosu. Zdrava, užarena koža, lokalni tretmani mogu vas donijeti samo tako daleko. Uostalom, otključavanje punog potencijala vaše kože – i zdravlja! – ovisi o onome što stavljate u svoje tijelo.
Nastavite čitati kako biste saznali o prednostima vitamina za vašu kožu, plus koje hranjive tvari mogu vam pomoći Stavite svoje najbolje lice naprijed.
kako vitamini mogu imati koristi od vaše kože
Usredotočenost na specifične hranjive tvari koje kožu trebaju pomoći:
očistiti trajni proboj u vlagu za borbu protiv suhog, Tupa koža povećava elastičnost i čvrstoću, damizirajte izgled finih linija i bora
Temelj za zdravu kožu započinje na staničnoj razini njegujući vaše tijelo odgovarajućim hranjivim tvarima. Jednostavno ugradite hranu i/ili dodatke guste hranjive tvari u borbu protiv vaših jedinstvenih problema s kožom i podržavaju ravnomjerni, svježi ton kože.
6 najboljih vitamina za užarenu kožu
Ako ste ste Iscrpljeni vitaminima poput B, C, E i Omega-3-plus minerali poput cinka i selena-vaša koža može nedostajati jasnoća, sjaj i sjaj.
Evo kako su i zašto su među najboljima među najboljim Vitamini za užarenu kožu i jasan ten.
1. B vitamini
Nekoliko vitamina B igra ulogu u zdravlju kože, posebno s promicanjem zdravog prometa stanica i smanjenjem propadanja. Ovi vitamini topivi u vodi uključuju:
tiamin (B1) riboflavin (B2) niacin (B3) pantotenska kiselina (B5) piridoksin (B6) biotin (B7) folat (B9, također poznat kao folna kiselina) kobalamin (B12)
Dok svi vitamini B igraju jedinstvenu ulogu u tijelu, većina njih na neki način doprinosi proizvodnji stanica kože.
Na primjer, B6 i biotin podržavaju zdravu proizvodnju kolagena. Kolagen pomaže u održavanju elastičnosti i čvrstoće kože, smanjujući izgled finih linija i bora koji dolaze s našim procesom prirodnog starenja. Nadalje, vitamin B5 može pomoći u probijanju i znakovima starenja.
B vitamini su vitamini topivi u vodi, što znači da se otapaju u vodi. Kad tijelo ima višak tih vitamina, oni se izlučuju kroz mokrenje. Zbog toga je posebno važno redovito konzumirati B vitamine iz hrane ili dodataka bogate vitaminom B.
Hrana koja sadrže B vitamine uključuju žitarice, mahunarke, orašaste plodove, jaja, meso. Također možete pronaći vitamine B u povrću kao što su mrkva, špinat i grašak.
što se kaže, nekoliko čimbenika načina života može pridonijeti povećanoj potrebi za vitaminima B. Ako ste vegan, pod stalnim stresom ili redovito konzumirate alkohol, razmislite o kontroli baze, koja sadrži sve vitamine B-a-GOW-a. Zamislite to kao policu osiguranja za svoje svakodnevne vitamine i minerale. Bonus: Vaša će vam koža zahvaliti!
2. Vitamin C
Vitamin C djeluje prekovremeno kao i vitamin i antioksidans. Ovo jedinstveno svojstvo omogućava vitaminu C da radi divne stvari ne samo za imuno zdravlje, već i vašu kožu.
Prvo, vitamin C potiče proizvodnju kolagena. Da, puno razgovaramo o kolagenu! To je zato što je kolagen najzastupljeniji protein u tijelu, a većina se nalazi u vašoj koži. Kolagen daje vašoj koži strukturu koja mu je potrebna ispod površine. Nadalje, održavanje razine kolagena pomaže u čvrstoći i elastičnosti kože.
Također, studije preporučuju povećanje unosa vitamina C za odgovarajuću zaštitu od UV svjetla. Djelujući kao antioksidans, vitamin C pomaže vašoj koži dodatnu zaštitu i snagu od štetnih UV zraka.
Hrana s najkoncentriranijim izvorima vitamina C uključuje guavu, alma voće, crvene paprike, kiwis, jagode , i naranče.
Osim toga, svoju rutinu njege kože možete povećati dodacima vitaminom C. Zračna patrola i sjajni sjajni sjaj mogu vam pomoći da osigurate svakodnevnu dozu vitamina C i alma voća (što nije lako pronaći!).
3. Vitamin E
Vitamin E jedan je od četiri vitamina topljivih masnoća. Poput vitamina C, on također djeluje kao antioksidans u tijelu.
vitamin E podržava proces starenja kože i zdrav, čak i ton kože. Može apsorbirati energiju iz UV svjetla, koja oštećuje kožu i dovodi do bora, probijanja i fotodama.
Uz to, studije pokazuju da vitamin E može pomoći kod hidratacije kože i bržeg zacjeljivanja ožiljaka. Konačno, također djeluje zajedno s vitaminom C kako bi ojačao stanične stijenke stanica kože.
Da biste dobili više vitamina E u svojoj prehrani, jedite više sjemenki suncokreta, sjemenke bundeve, badema, lješnjaka, špinata, avokada, Švicarski chard i senf. Također možete zdravu dozu vitamina E s HUM -ovim sjajnim sjajem i dodacima crvenim tepihom.
4. Omega masne kiseline
Da biste postigli užarenu kožu, vašoj koži trebaju omega-3 masne kiseline.
Ove su vrste masti odgovorne za zdravlje stanične membrane, što utječe na sposobnost stanice zadržati vodu za hidriranu, meku kožu. Pokazalo se da omega-3 poput EPA i DHA stvaraju ravnomjerniji ton i smanjuju ozbiljnost akni.
Oni su također pokazali potencijal zaštite kože od izloženosti UV-u. Štetne UV zrake mogu dovesti do suhoće, crvenila, bora i probijanja. Zbog njihove sposobnosti da se bore protiv suhoće, dosadnosti i upale, ne čudi da su omega-3 među najboljim hranjivim tvarima za užarenu kožu.
Hrana bogata omega-3 masnim kiselinama uključuje divlji losos, orahe, laneno sjemenu , chia sjemenke i sjemenke konoplje. Međutim, može biti izazovno dobiti dovoljno omega-3 samo kroz prehranu. Dopunjavanje visokokvalitetnim omega-3 ribljem uljem može biti korisno i za vašu kožu i za cjelokupno zdravlje.
5. Cink
Ovaj mineral igra važnu ulogu u zdravlju kože sprječavajući oštećenje stanica i promicanje zacjeljivanja rana.
cink također može pomoći u privlačenju i uklanjanju toksina koji uzrokuju mrlju u tijelu. Njegova svojstva čišćenja kože su razlog zašto je uključeno Hum-ovo svakodnevno čišćenje, što pomaže izbacuju iznutra.
Hrana s visokim cinkom uključuje ostrige, ribe, bademe, sjemenke bundeve, mahunarke i cjelovite žitarice. Ako tražite dodatnu podršku, HUM -ova bazna kontrola multivitamina i Daily Cleanse mogu vam pomoći da osigurate da dobivate odgovarajuće razine cinka u svojoj prehrani.
Zabavna činjenica: Iako je važno osigurati da dobijete dovoljno dovoljno Dnevno cink, ovaj mineral možete koristiti i lokalno za zaštitu od UV zraka. U stvari, to je često glavni sastojak mineralnih krema za sunčanje.
6. Selenium
Ths Trace Mineral se često zanemaruje. Međutim, to je važan element koji podržava kožu. Selen pomaže glutationu – glavnom antioksidansu tijela – koji pomaže u zaštiti kože, posebno od oštećenja uzrokovanih UV zrakama. Selen također pomaže u održavanju elastičnosti kože kako bi se spriječilo prerano starenje.
Dobri izvori selena uključuju brazilske orašaste plodove, morske plodove, jaja, cjelovite žitarice, špinat i indijske kaše. Također možete pronaći selen uparen s cinkom u bazi kontrole i svakodnevnog čišćenja.
Završne misli
Vaša će koža imati koristi od pridržavanja zdrave prehrane, pijenja puno vode i praćenja a Dobra rutina njege kože. Međutim, možda će vam trebati dodatna podrška određenih minerala i vitamina kako bi vaša koža bila blistala.
Kao konačni podsjetnik, najbolji vitamini i minerali za užarenu kožu uključuju vitamine B, vitamin C, vitamin E, omega masne kiseline, cink i selen. Uključivanjem ovih hranjivih sastojaka u svoju prehranu kroz hranu i/ili dodatke, ne samo da ćete podržati svoj cjelokupni Heath, već ćete i blistati u pravom smjeru.
Na etiketama postoje beskrajne mogućnosti i tvrdnje – već Kako odabrati najbolji proteinski prah za vas? Jessica Nelson, RDN, CPT, educira nas o onome što je vani.
Prve stvari prvo…
Jesu li proteinski prahovi zaista potrebni?
nutricionalno govoreći, ako vi Jedu li adekvatnu prehranu – onda ne. Ne treba vam proteinski prah. U stvarnosti, mnogi se pojedinci bore da zadovolje potrebe proteina. Možda ste vegetarijanac ili vegan – ili imate alergije na hranu ili osjetljivost. Možda ste netko tko radi stalno i vašem tijelu treba dodatni protein za oporavak mišića.
je li medicinski potreban za popunjavanje prehrambenih praznina ili za sportaša koji treba brzo i učinkovito dobiti dodatni protein, Proteinski prah imaju mjesto i svrhu.
Ali kako kupujete dobar protein prah? Prvo, postoje dvije vrste: sirutka i biljni ili veganski proteinski prah.
Da bismo razumjeli kako svaki djeluje, prvo moramo razumjeti koje su esencijalne aminokiseline i kompletni proteini.
Esencijalne aminokiseline i kompletni proteini
Aminokiseline su građevni blokovi proteina. Postoji najmanje 20 aminokiselina koje ljudsko tijelo mora optimalno funkcionirati. Neke naše tijelo može proizvesti samostalno, a drugi koje trebamo dobiti iz svoje prehrane.
aminokiseline koje možemo dobiti samo iz izvora hrane nazivaju se “esencijalnim aminokiselinama”. Postoji devet ukupnih esencijalnih aminokiselina koje trebamo dobiti iz naših prehrambenih izvora. Kada izvor proteina ima svih devet esencijalnih aminokiselina, to se naziva “potpuni protein”.
Prema zadanim postavkama, životinjski proteini prirodno nude potpuni profil aminokiselina. Suprotno tome, pojedinačni biljni proteini smatraju se “nepotpunim proteinima”, jer imaju samo neke, ali ne i sve esencijalne aminokiseline koje su nam potrebne.
Međutim, lako možete kombinirati različite izvore proteina u biljkom na biljkama u postići kompletan profil aminokiselina. Iz tog razloga, vidjet ćete da puderi na biljkama imaju tendenciju kombiniranja nekoliko izvora biljnih proteina.
proteinski puderi sirutke
Što je surutka, točno? Nakon što se mlijeko stegne i napreže, preostala tekućina se dehidrira i koristi u obliku praha. To je sirutka. Sarudarski proteinski prahovi uglavnom se dobro miješaju, ali mogu imati pomalo kredesan okus.
Kada je u pitanju odabir sirudne pudere, postoje tri glavna oblika, uključujući:
IsolateConcentRateHydrolized
Izolat
Izolat znači da protein dolazi iz cjelokupnog izvora hrane i filtrira se kako bi se uklonili onečišćenja u tragovima ili druge komponente, što vam daje vrlo čisti oblik proteina.
Koncentrat
Koncentrat proteina daje a Proizvod koji je niži u prehrambenoj vrijednosti, ali je pristupačniji proizvod.
hidrolizirani protein sirutke
Konačno, hidrolizirani protein sirutke prolazi kroz postupak kako bi bio apsorbiraniji. To znači da je lakše probaviti – ali opet, skuplji proizvod.
Također možete imati na umu da ove različite specifikacije nisu međusobno isključive. Na primjer, možete kupovati hidrolizirani izolat proteina sirutke kao vrlo kvalitetnu opciju sirutke.
Tko bi trebao izbjegavati proteinske prahove sirutke
jer je to mliječni nusproizvod, sirutka Proteinski prah nisu prikladni za nikoga na veganskoj prehrani. Među svejenovima, sirutka također može uzrokovati nadimanje zbog sadržaja laktoze. Ako osjetite nadimanje ili probavu s prahom proteina surutke, možete imati koristi od odlučivanja za hidroliziranu sirutku ili jednostavno biljni proteinski prah.
biljni ili veganski proteinski prah
Biljni ili veganski proteinski puderi izvrsna su opcija za vegane, vegetarijance, one koji su netolerantni na laktozu ili svi koji žele smanjiti svoj ugljični otisak konzumirajući manje proizvoda na bazi životinja.
opet, a Dobar veganski protein prah kombinirat će nekoliko biljnih proteina kako bi se osiguralo da primite svih devet esencijalnih aminokiselina.
Contents
- 2. Izloženost suncu
- 3. Kemijski tretmani
- 4. Štetni proizvodi za kosu
- 5. Loše navike kose
- Kako popraviti oštećenu kosu
- kako vitamini mogu imati koristi od vaše kože
- 6 najboljih vitamina za užarenu kožu
- Završne misli
- Jesu li proteinski prahovi zaista potrebni?
- Esencijalne aminokiseline i kompletni proteini
- proteinski puderi sirutke
- biljni ili veganski proteinski prah